img
KULÜBÜMÜZÜN 2015 İLK YARIŞINI TAMAMLADIK..
AndOff - 09.03.2015

--KULÜBÜMÜZÜN  DÜZENLEDİĞİ KADINLAR GÜNÜNE ÖZEL YARIŞI BEYTEPE’DE NEVİN GÖKÇEK’İN VERDİĞİ STARTLA YAPILDI.

--TÜRKİYE’NİN ÇEŞİTLİ İLLERİNDEN YARIŞÇILARIN AKIN ETTİĞİ REKOR KATILIMLA TAMAMLANAN ANKARA OFF-ROAD KUPASI İLK YARIŞINDA TEK BAYAN YARIŞMACI YASEMİN TOKER’DE STRAT ALDI.

--36 KM UZUNLUĞUNDAKİ BEYTEPE YARIŞ PİSTİNDE SPORCULAR 15 KAPILI KIRICI PARKURDA CENTİLMENCE VE REKABETLE YARIŞARAK SEZONUN İLK KUPASINI ALDILAR..

Ankara Off-Road Kulübü(ANDOFF) 2015 yılı için kendi oluşturduğu 5 yarıştan oluşan ANDOFF Ankara Mahalli Kupası ilk yarışını Kadınlar Gününe özel bir etapla Beytepe tamamladı.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in eşi Nevin Gökçek tarafından startı verilen ANDOFF-2015 Ankara Kupası ilk yarışına  Türkiye’nin çeşitli il ve ilçelerinden 36 yarışmacı kayıt yaptırdı. 33 start aldı. Kadınlar Günü olması nedeniyle Nevin Gökçek’in ilk araca start vermesiyle başlayan yarışta tek kadın sporcu Co-pilot Yasemin Toker’de yarıştı. Gökçek bayan sporcuya start vermeden önce bir süre sohbetti, karanfil verdi. Daha sonra bayan yarışçı için start bayrağını kaldırdı. Bir süre yarışı izleyen Nevin Gökçek, yarış hakkında ve offroadla ilgili bilgi aldı. Yarışta startların devamı yine ellerinde kırmızı karanfillerle kadınlar tarafından verildi.

Yarış rekor katılımla S-1, S-2, S-3 ve S-4 sınıflarında özel olarak hazırlanmış Beytepe bölgesindeki çeşitli engel ve zorlukla dolu bir parkur olarak hazırlandı. Start alan 35 yarışçı 15 engel kapısı bulunan 3 km uzunluğunda etaptan, 4 tur geçerek toplamda 12 km kat ettiler, 3 kez geçilen sert ve kırıcı etaplarda toplam 36 km yol kat ederek yarışı tamamladılar.

Ankaralıların yoğun ilgi gösterdiği piknik havasında geçen yarışta ilk kez Enduro Motorsiklet yarışı da yapıldı. Beytepe parkurunda 2 tur üzerinden yarışan motorsiklet yarışı  ilgiyle izlendi. Vatandaşlar çok güzel bir havayı fırsat bilip parkura akın eden Ankaralılar biryandan yarışın heyecanını yaşarken, diğer yandan da piknik yapmanın keyfini yaptı.

Çekişmeli geçen rekabetle dolu yarışta finişi görüp, ilk üç sırayı paylaşan sporcular şunlar:

  1. Yaşar Çevik-Murat Ünver MTSBS L-200

  2. Ahmet Ünlü-Ayhan Yıldırım NİSSAN-TERRANO

  3. Mustafa Özgiray-İhsan Özgüneş MTSBS- PAJERO