img
PERİ BACALARI DİYARI KAPADOKYA'YI KEŞFETMEYE GİDİYORUZ..
AndOff - 09.07.2015

ANDOFF GİZEMLİ, DOĞAL GÜZELLİKLERLE DOLU KAPADOKYA’YA GİDİYOR.

Off-road yarışlarından kalan zamanlarda üyelerine doğada doğada çeşitli etkinlikler düzenleyen ANDOFF, bu kez de sadece üyelerine açık olan “Güzel atlar Diyarı, Periler dünyası Kapadokya”yı keşfe hazırlanıyor. 1-2 Ağustos günleri gerçekleştirilecek gezide ANDOFF üyeleri aileleri ile katılarak Kapadokya’nın tarih, doğa, gizem dolu oluşumlarını inceleyecek, balonla gökyüzünde inanılmaz deneyimler yaşayacak.  Kayalara oyulmuş mekanlarda düzenlenen “Türk Gecesi”nde doyasıya eğlenme imkanı bularak Ankara’ya dönecekler..

PROGRAM:

 ANDOFF AİLESİ  GÜZEL ATLAR DİYARI KAPADOKYA’DA PERİ BACALARI İLE BULUŞUYOR

 

1-2 AĞUSTOS 2015 

                                                                                ( Ulaşım Otobüsle )

 PROGRAM:

  

  1. GÜN  1 AĞUSTOS CUMARTESİ: (Ihlara Vadisi, Narlı Göl, Derinkuyu Yer altı Şehri, Üç Güzeller, Ürgüp, Onyx Taş Atölyesi)

    *GÜNÜN GEZİ NOKTALARI: ANDOFF Klup binasında buluşma ve yola çıkış. Saat: 08:00

 Aksaray(Ağaçlı Tesisleri’nde kahvaltı - Ihlara Vadisi içerisinde yer alan (Ağaçaltı, Yılanlı Kiliseleri) - volkanik bir arazi içerisinde bulunan Narlı Göl (çay-kahve ikramı) - Düşman baskınlarından kaçan binlerce kişinin, aylarca yaşayabileceği şekilde düzenlenmiş bir mühendislik harikası olan Kaymaklı Yeraltı Şehri - Ürgüp (panoramik) - şarap mahzenleri - şapkalı peribacalarının en güzel örneklerinin bulunduğu, Üç Güzeller Mevkii' nde verilecek fotoğraf ve gezinti molası - Onyx Taş atölyesi ziyareti ve alışveriş imkanı - otele yerleşme ve akşam yemeği. (Akşam yemeği sonrasında dileyen misafirlerimizle yemek sonrası geleneksel Kapadokya Türk Gecesi seyrine gidiyoruz. -Ekstra )


DİĞER DETAYLAR:

>Öğle yemeği: (ekstra)Ürgüp-Göreme yada Avanos

>Akşam yemeği: otelde açık büfe şeklinde alınıyor.

>Güzergâh: Ankara-Aksaray–Göreme – Ürgüp / Toplam mesafe yaklaşık 280 KM

2. GÜN 2. AĞUSTOS PAZAR: (Göreme Açık Hava Müzesi, Paşabağ, Dervent Vadisi, Uçhisar, Güvercinlik Vadisi, Avanos, Hacı Bektaş)

(Dileyen konuklar sabah erken saatlerde otelden alınarak BALON TURU yapabilirler. (– ekstra) 

*GÜNÜN GEZİ NOKTALARI: Göreme Açıkhava Müzesi ziyareti (Müze, kaya içine oyulmuş manastırlar, kiliseler, şapeller, yemekhaneler, mutfaklar ve yaşam alanlarından oluşuyor.) - Paşabağ Vadisi’nde fotoğraf molası - Hayal Vadisi olarak da adlandırılan Dervent Vadisinde fotoğraf molası - Uçhisar Kalesi’nde fotoğraf molası - Güvercinlik Vadisi’nde fotoğraf molası -Avanos Çanak Çömlek Atölyesi, tanıtımı ve alışveriş imkanı - Yeniçerilerin Piri Hacıbektaş Veli'nin Türbesi (Üçler Çeşmesi, Nadar Avlusu, Aslanlı Çeşme, yemekhane, Meydan Evi, Mihman Evi, Hacı Bektaş Veli’nin Türbesi ve Balım Sultan Türbesi’nin gezilmesi) ardından belirlenen saatte dönüş yolculuğumuza başlıyoruz.

Dönüş Güzergahı: Avanos-Hacıbektaş- Kırşehir-Kırıkkale-Ankara

  

DİĞER DETAYLAR:
>Kahvaltı: Tur ücretine dahil olarak otelde açık büfe şeklinde alınıyor.
>Öğle yemeği: (ekstra)Ürgüp-Göreme-AvanosMÜZE ve ÖREN YERİ GİRİŞLERİ

>Tüm Müze ve Ören yeri giriş ücretleri +  misafirlere aittir. 
>Gazi,65 yaş üstü, sarı basın kartı,16 yaş altı öğrenci ve müze kartı olanlara 40,00 TL indirim uygulanır. 
>0-7 yaş arası misafirlerimizden müze ören yeri giriş ücreti alınmaz.


ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

>Otelde 1 gece yarım pansiyon konaklama(yatak+1 açık büfe akşam yemeği+1 kahvaltı
 >Otelde açık büfe 1 sabah kahvaltısı
>Otelde açık büfe veya 1 akşam yemeği

 

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

>Otelde yapılan özel harcamalar ekstra
>Tüm yemeklerde alınan içecekler
>Öğle yemekleri
>Ekstra yemek ve turlarEKSTRA
TÜRK GECESİ (ekstra):  / Kapadokya bölgesine özgü, kayanın içine oyma olarak yapılmış otantik bir mekan olan …….da gerçekleştiriliyor. Limitsiz yerli içecekler ve Türk usulü mezeler, kuruyemiş, Meyve eşliğinde Türkiye'nin değişik yörelerinden halk oyunları, showlar, oryantal ve bazı bölümlerinde eşlik edebileceğimiz eğlencemiz keyifli hale geliyor...

BALON TURU (ekstra): Anatolia Balon - Sky Way - Kaya Baloons ile, sabah erken saatlerde otelden hareket ile pilotlardan bilgilendirme alırken hafif bir kahvaltı yapılıyor ve sonrasında turumuza başlıyoruz. Hava ve mevsim şartlarına göre değişen 60 – 75 dk sürecek turumuz (tamamı 3 saat olacak) otelimize transferimizle son buluyor. Kredi kartı ile yapılacak ödemelerde ilave +10 Euro fark ödenmesi gerekmektedir.

OTEL: Kapatokya Ramada **** 4 Yıldız

 

ÖĞLE YEMEKLERİ (ekstra)

 

KAPADOKYA GEZİSİNE KATILMAK İSTEYEN ÜYELERİMİZİN GEZİ ÜCRETİ VE KİŞİ SAYISINI EN GEÇ 22 TEMMUZ 2015 GÜNÜ SAAT 20:00’ KADAR SAYIN CAFER SARIALTIN’A BİLDİRMELERİ GEREKİYOR.